Desková malba

Ve své tvorbě se věnuji i středověké deskové malbě. Používám původní středověké postupy, především vrstvení barev. Tato středověká technika je časově velmi náročná, ale bez dodržení celého postupu bych nedocílila stejných výsledků jako středověcí malíři.

Samotná práce začíná vždy výběrem vhodné dřevěné desky, která musí být řádně vyschlá, abych na ni mohla aplikovat sádrový podklad (tzv. gesso), na který maluji. Pokračuji mícháním přírodních pigmentů s vaječnou emulzí, díky čemuž vznikne vaječná tempera, která je stálá a dokonale barevná.

Tak jako mnoho středověkých mistrů, i já využívám techniku zdobení 24 karátovým zlatem, které je položeno na tradiční poliment z arménského bolusu a následně vyleštěno acháty pro vysoký lesk. V případě svatozáří a dalších ozdob vyrazím ručně do dřevěné desky reliéfy pomocí razidel.

Většina doposud realizovaných deskových maleb jsou repliky, avšak motiv Vám mohu přizpůsobit na přání – modifikace kompozice, barev, velikostí etc. Stejně tak mohu zrealizovat Váš vlastní návrh.