Listiny a rukopisy

Dlouhodobě se specializuji na tvorbu replik středověkých listin, rukopisů a iluminací, které jsou uloženy v českých i zahraničních archivech, knihovnách a muzeích. Pro zachování jejich věrohodnosti používám původní středověké materiály a postupy, při malbě zahrnující mnohonásobné vrstvení.

Pergamen dovážím z italské výrobny s dlouholetou tradicí, ruční papír mi na přání vyrábí česká rodinná dílna. Duběnkový inkoust si připravuji podle historických receptů, barvy míchám z přírodních pigmentů a pojiv (vaječná emulze, arabská guma). Iluminace zdobím 24 karátovým zlatem na tradičním podkladu.

Na zakázku jsem schopná zrealizovat Vaše vlastní texty, které se budou řídit zásadami středověké paleografie, diplomatiky a ikonografie. Do textů mohu zapracovat iluminace a iniciály odpovídající dané době. Ty mohu vytvořit i samostatně tak, aby byly připraveny pro Vaše individuální užití (barvy, velikost, kompozice); např. zarámovaná středověká iniciála na pergamenu může být originálním narozeninovým darem.